nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

When your body goes into fight-or-flight mode, what happens to the oxygen that is in your brain?.
Which subject-verb pairing corrects the error in the sentence? Carly/want I/insists she/practice I/aren’t
How to write a report on an excursion
How may Acts occur in the majority of Shakespearean plays?
Read this passage from chapter 5 of The Prince. There are, for example, the Spartans and the Romans. The Spartans held Athens and Thebes, establishing there an
which is an example of analog device​
How can you find the coefficients of any row of Pascal’s triangle? A) combinations B) factorials C) expansion D) binomial expression
What is the solution of x²-1 2 x2 +5X+4 <0?
The width of a rectangle measures (10u + 3) centimeters, and its length measures (7u - 8) centimeters. Which expression represents the perimeter, in centimeters
Help me with this question please!!!