lcardenas5093a lcardenas5093a
  • 04-02-2022
  • Mathematics
contestada

If it costs $1.40 per square foot to install the garden, what is the cost for plan A?

Respuesta :

harrishh
harrishh harrishh
  • 04-02-2022

Answer:

$9.80 bro for plan A i hope i help you

Answer Link

Otras preguntas

what is the sulotion of 3^2-[3-4(8-2^2]^2​
Mr. Peterson saves $55 each time he gets paid. If Mr. Peterson has saved $220, how many times has he gotten paid?
¿______________________________ trabajas? -Porque necesito dinero.
you can buy 5 cans for green beans at the village market for $3.20. you can buy 10 of the same can of beans at Sam's Club for $8.10. which place is the better b
solve compound inequality x ≥ -3 or x < 3
The points in the table lie on a line. What is the slope of the line? X -8 -2 4 10 у 8 1 1 -6 -13 The slope of the line is 24
Brianna reads the following paragraph from a short story. As Cole watched Feiyan receive her first-place trophy for winning the chess tournament, he couldn’t he
Cost of Apples 1 pound of apple is $1.88 if this is a proportional relationship, write an equation relating the weight of the apples (a) to cost (c). If it is
Find the value of X
What are the latitude and longitude coordinates of where the bridge for Route 84 crosses Newburgh River?