sabinakasmalieva3
sabinakasmalieva3 sabinakasmalieva3
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

easy question, please help

easy question please help class=

Respuesta :

Bananapepperpie
Bananapepperpie Bananapepperpie
  • 02-03-2022

Step-by-step explanation:

All you need to do is divide cost by mile since they already factored in the additional $3 for you.

1. 8/5 = $1.60

2. 11/8 = $1.375 = $1.38

3. 23/20 = $1.15

Answer Link

Otras preguntas

y=(3x²+7) (6x+3) find dy/dx​
Ajutatima va rog cu o compunere din 5-6 propozitii despre ,,Cartea mea de limba romîna".
There are 3 different cheeses at the deli. Yasuko buys Three-fourths of a pound of each. There are also 4 different meats. She buys One-half of a pound of each.
Our brain enables us to do all the following except A. think B. socialize C. talk D. move
what is the molar mass of CO^2
Computers used to produce magazine articles is it land or capital
Asset acquisition vs. stock acquisition (fair value is different from book value)The following financial statement information is for an investor company and an
Cuanto es 2+2+2+2+2+2+2+2+2+2+2+2+2+2+32+534+543+53+45+36+6+45+23+432+423+45+235+235+345+43+235626+24+52+5423-5423-5-4325-3425-34-534+5+345432+-534+2-5-+342-+53
If the scale model works as predicted
HELP ME ASAP FOR BRANETEST * LYCANROC*