lilymolen
lilymolen lilymolen
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

1 class=

Respuesta :

noir38
noir38 noir38
  • 04-03-2022

Answer:

3x36  

Step-by-step explanation:

Because he is getting 36 3 times so 3x36

By a Fourth grader

Answer Link
abig4tor abig4tor
  • 04-03-2022
the answer is 3x36y. 3 lawns, $36 dollars
Answer Link

Otras preguntas

consumption is the ratio of waste and garbage left behind after goods are consumed. True or False
How many days are there between january 29th and may 16th?
Hunting laws preserve wildlife. hunter ethics preserve:you are hiking into unfamiliar terrain. what is the best way to keep your bearings?
Help me answer this math question plz
If the equation of a circle is (x - 2)2 + (y - 6)2 = 4, it passes through point ______.(2, 8)(5, 6)(-5, 6)(2, -8)
Why is the microscope important to the study of microlife?
What would happen to glucose homeostasis of the pancreas could no longer produce glucagon?
Until the end of the twentieth century, international trade was mostly concentrated among the developed countries of the northern hemisphere. which country was
What was the significance of the national assembly in france?
As part of an estate settlement mary received $1 million. she decided to use the money to purchase a small business in anywhere, usa. her business operates in a