mckennat227
mckennat227 mckennat227
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Write the equation. John is buying flowers for his sweetie. The roses cost $1.25 each and the vase to put them in costs $15.​

Respuesta :

cb0009
cb0009 cb0009
  • 04-03-2022

Answer:

y=1.25x+15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Use the correct form of the verb leer in the preterite tense to say how he or she discovered the Spanish-speaking country they traveled to. Use hace + specific
To provide adequate protection, law enforcement and private security must: A. keep secrets B. work at night C. work collaboratively D. work separately
Solve the system of linear equations by substitution. y = 4x x +y = -15 The solution of the system is
The second Great awakening was a time period in which people became more? A. Religious B. Society C. Prison D. Mental
Richard and Jordan went to see a movie. Richard spent in dollars at the movie theater, and Jordan spent $12 at the movie theater. Together they spent a total of
A student is provided with a rubber cylinder and a patch of synthetic fur. The rubber cylinder and the patch are electrically neutral. The student rubs the cyli
Give a delivering a memorized speech incorporating your opinion with your proposal of solutions to certain problems about education.​
can anyone explain this thank you
Please help me I need help with this as quick as possible my dad is right next to me...
can someone tell me if this is right for brainliest (fixed)