samcute7298 samcute7298
  • 04-04-2022
  • Mathematics
contestada

Which is a better price: 5 for $1.00, 4 for 85¢, 2 for 25¢, or 6 for $1.10?

Respuesta :

sbrookef sbrookef
  • 04-04-2022

Answer:

2 for 25

Step-by-step explanation:

all you have to do is divide money by the number of items.

Answer Link

Otras preguntas

We went to the cinema but we didn't see the film. (though)
How is loess beneficial? It grows healthy crops. It prevents wind erosion. It protects land from waves. It decreases the slope of riverbanks
Sometimes the exports of developing nations are concentrated in only one or a few primary products. a. True b. False
Do you agree or disagree with the following statement? "Watching TV is a waste of time for children". Write a paragraph of about 150 words to express your opini
Which is a graph of g(c) = (0.5)x+3^ -4
Which word begins and ends with a fricative? a. things b. changes c. papers d. sledge
plssssssssssss helppppppppppppp i want it now ​
HELP WITH THIS POEM 40 POINTS
Which is an example of current electricity? ​
Kiara baked 30 oatmeal cookies and 48 chocolate chip cookies to package in plastic containers for her friends at school. She wants to divide the cookies into id