sirena4367
sirena4367 sirena4367
  • 04-05-2022
  • History
contestada

Please help me with this question I got wrong

Please help me with this question I got wrong class=

Respuesta :

Shadowwolfzelot
Shadowwolfzelot Shadowwolfzelot
  • 04-05-2022

Answer:

d

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

It costs $2.99 for a dozen bagels at the local bakery. What is the unit rate per bagel?
a student pushes a 0.5 kg lab cart with a force of 3 newtons.determine the acceleration in meters per second-squared of the cart
factor each expession 63+81
22.88 what is the number rounded to the nearest tenth
find the sum of 362+265.explain why you did or did not regroup.
Which of the following is an example of chemical weathering? water breaking rocks plant roots splitting rocks acid dissolving limestone wind breaking down rock
Quakers, 30 farmers, and Virginia frontier people settled the: northern part of the Carolinas southern part of the Carolinas town of Charleston
An acronym uses the first letter of each word in a phrase true or false
Jefferson's aim, as stated in his inaugural address, was to let the people regulate their own pursuits of industry and profit. a. True b. False
Which of the following lines from the story is an example of indirect characterization? a. The old lady had not heard him; only Chig had heard. b. She smiled.