kmoonwater88
kmoonwater88 kmoonwater88
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

You bought a magazine for $4.44 and some candy bars for $3.88 each. You spent a total of $16.08. How many candy bars did you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2017
U bought 3 candy bars

Answer Link

Otras preguntas

So uh can someone answer this for me please i don’t understand it
Select the ratio equivalent to tan (o)
A shelf is built on a wall, as shown below. What is the value of x? (2x+1) + (3x-1)
Abiodun and taiwo share 735 naira between them so that abiodun get 95naira more than taiwo find how much money each gets
Kumail wants to learn more about the topic of healthy options for fast food in America. Which research question is the best? Do fast food restaurants offer heal
Which statement is correct based on the information provided in the two diagrams? A. The diagrams both provide support for the theory that the continents have a
what is the difference between Cognitive-Intellectual art and Cognitive-Intellectual music​
Describe how carbon (IV) oxide produced by respiring cells of flowering plants reaches the atmosphere
how is making stuff with mud is science?? someone plss helpp plss​
What Happend In the 1200?