Mzcheer813
Mzcheer813 Mzcheer813
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

I don't understand plz help!!

I dont understand plz help class=

Respuesta :

flook
flook flook
  • 01-02-2017
Okay, so you're trying to find the mpm(miles per minute) if 4,200 miles were ran in 30 minutes, then dividing 4,200 by 30 will get you the answer to miles per 1 minute (which is 140). Now, if you multiply 140 times the minutes given in each box, you'll get all the answers

Answer Link

Otras preguntas

The summer wind smelled fresh, and the Romans prepared for battle. The soldiers marched in columns and turned the last corner. Which verb is the linking verb in
Why would a health-care professional need to wear a respirator to treat a patient with tb?
How does pressure affect the solubility of gases?
In herman melville’s moby-dck, what is queequeg’s job aboard the boat?
A ______ must be replaced after too much current in it causes it to melt.
Show the expression as the base to one power. 4^5⋅4^3 Enter your answer in the box. 4 and what as the exponet
Simplify (√-2+√-5)(-√-2-5√-5).Please
18 oz. of peanut butter is $2.79. What is the price per pound? Use 16 ounces = 1 pound.
A TV at an electronics store originally costs $600, but it is on sale for 30% off. If a customer buying the TV has a coupon for $35.00 off of any purchase, what
What is the total amount in an account that has had $45 per month added into it for 30 years and grew with an annual interest rate of 8%?