tessievalenta tessievalenta
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

If you bought 4 candies for a
total of $3.28, how much did it
cost you for 3 candies?

Respuesta :

jane8713
jane8713 jane8713
  • 01-06-2022

Answer:

2.46

Step-by-step explanation:

3.28/4=0.82(for one candy)

0.82×3=2.46(for 3 candies)

Answer Link

Otras preguntas

Context: Construct an argument for ethical consumerism, discussing the responsibilities of individuals in reducing waste production and its impact on the enviro
You have a 400ml beaker with 100ml of water you add 2 sugar cubes to the water the concentration of the solution (in sugar cubes/ unit volume of water is
suppose m is the midpoint if segmebt fg. determine the value of thr variable and the measure of each of sefmemt Mg= 15x-34, FM=5x-4,fg=
Write an expression for d subtracted from 100.
perimeter of square​
What is the image of (−3,−8) after a dilation by a scale factor of 4 centered at the origin?
The image of points A (4, 5) and 3(6, 3) are A' * (- 5, 4) and B 3' * (a, b) Find the values of a and b.​
PLSSSSSS HELP IF YOU TRULY KNOW THISSSSS
Select the correct answer. How is this excerpt from Walden by Henry David Thoreau representative of romantic ideals? A. It describes how man derives material
what is the answer for 2 divided by 78