sandycandy522500
sandycandy522500 sandycandy522500
  • 02-06-2022
  • Mathematics
contestada

Dylan bought seven candy bars for $10.50. How much did he pay for each candy bar?

Respuesta :

haneefahdundee haneefahdundee
  • 02-06-2022

Answer: 1.5 or 1 1/2

Step-by-step explanation:

Answer Link
c00ldude360
c00ldude360 c00ldude360
  • 02-06-2022

He payed $1.50 for each candy bar

Answer Link

Otras preguntas

The standard cost of direct labor per unit is calculated by:_______ A. multiplying the standard quantity of direct labor by the standard price of direct labor.
Jake's test scores are 86, 70, 72, 100, 96, and 80. What must Jake earn of his last test to earn a mean grade of exactly 85%?
If the measure of arc AD is 65 degrees and the measure of arc BC is 45 degrees, what is the measure of angle BEC?
Lunar coast Incorporated issued BBB bonds two years ago that provided a yield to maturity of 12.5 percent. Long-term risk-free government bonds were yielding 8
What does the image suggest a bout the political climate in Germany?
❌❌ NO LINKS ❌❌ Determine the simple interest rate for each given principal, time, and simple interest earned. Principal: $1200 Time: 15 years Simple Interest: 5
What is the range of function g? g (x) = x²+6x-5
how to write 802 049 in words?​
6th ans pls anyone?
please help me. please help me​