demaria demaria
  • 02-03-2017
  • Mathematics
contestada

4 burgers for 4.60 how much is 1 burger?

Respuesta :

jamesbeargr
jamesbeargr jamesbeargr
  • 02-03-2017
You take 4.60 divided by 4, which equals 1.15. 
$1.15 dollars per burger. 
Answer Link
JoshEast
JoshEast JoshEast
  • 02-03-2017
If 4 burgers cost 4.60

then 1 burger would cost [tex] \frac{4.60}{4} [/tex]  =  1.15
Answer Link

Otras preguntas

solve the following equation
Q28. In the given figure, find the value of x ​
negative 5 x squared plus 3 xy minus 6 y squared plus 4 x squared minus xy plus 2 y squared
Solve 7x- c= k for x. A. x= 7(k+ c) B. x = k+c/7 C. x=7(k-c) D. x = k-c/7
NISKINI Across tas atack by expleving in wat in a Down 2. to suffer of experience & in which enemy forces surround a abandon (a person, cause, of organizati
Help to solve this question
In pg.117: Explain the difference between how Gregor’s father uses to reflect the difference.
Find the dimension of fractal with a scaling ratio of r=9 and a replacement ratio of N=11. Round your answer to the nearest hundredth. The dimension is blank
What did Rudy have to do to get free tutoring?
What is the meaning of Romanticism as it used in this text? Write your own definition of the word here, along with a brief explanation of how you came to that c