T7anliztamancessC T7anliztamancessC
  • 02-04-2017
  • Mathematics
contestada

If the total cost of an apple and a banana is $1.10 and the apple cost $1.00 more than the banana. how much does the banana cost?

Respuesta :

catniklau
catniklau catniklau
  • 02-04-2017
.10 because if the apple costs 1$ and the total was 1.10 that means the banana was just .10
Answer Link

Otras preguntas

(6.02*10^23) (8.65*10^4)
Because Giselle did not make the track team this year, she wants to improve her skills and try again next year. Which of the following can best help her prepare
round 12.091 to the nearest cent]
What is the direct object in the sentence "Some animals grow and undercoat of soft hair during cold months
what feature distinguishes a neutral atom from an ion
julia wants to be sure that she can listen effectively to the speaker at the town hall meeting. which strategy will help her succeed? jumping to conclusions? mu
what is44mi/h converted to yd/min
Fourthly children from an after school club went to the matinee this is 25% of the children in the club. How many children are in the club
similarity and difference of pertain empire and roman empire
write an essay about the effects of poverty