TheAustinB
TheAustinB
02-04-2017
Mathematics
contestada
Can someone help with 23?
Respuesta :
Zachary101234
Zachary101234
02-04-2017
175$ will go to a school im pretty sure hope this helped!
Answer Link
Аноним
Аноним
02-04-2017
One set sells at $1.75
It's cost = $0.40
Profit from 1 set = $1.75 - $0.40 = $1.35
Goes to school = 20/100 * 1.35 = $0.27
If 500 sets are sold, amount going to school = $0.27 * 500 =
$135
Hope it helps!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 86+ )
Otras preguntas
True or false gravitational pull decreases with an increase in the distance between 2 objects
what are the possible effects of potential nuclear fallout
Is 7040 greater less then orr equal to 4 miles
900% as a decimal and mixed number
find the inverse: y=3x-5
|n-3|=5 solve for n and graph the solution set
8th question science question. Need an answer ASAP.
What are some costs and gains of American nations/colonies
Is a group of rare diseases that cause abnormal growth of the body's connective tissue
I just need a little help on this ??! Please.