Seudónimo Seudónimo
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

can anybody help me with unit rate

can anybody help me with unit rate class=

Respuesta :

irspow
irspow irspow
  • 04-04-2017
rate=total cost / time

r=477/3=$159 per day
Answer Link

Otras preguntas

Please help me with this question, correct answers will get full ratings and brainliest
Write out the balanced equation for the reaction that occurs when Li and H2O react together. You do not need to make your subscripts smaller; just write them ou
Wallace owns a company that faces risks of volatile price changes, technological changes, and government intervention. What type of risks are these? for plato
What types of trials did freedmen face after emancipation?
Why did the Founding Fathers compromise on using a federal system for the new government? A. to provide the states with more power B to grant more liberties to
Mrs. thomas has received an invoice from the manufacturer for which she distributes products. the invoice states credit terms of 3/10, n/30. puzzled by this, sh
What is another name for a heterogeneous mixture?
Which transformations can be used to carry ABCD onto itself? The point of rotation is (3, 2). Check all that apply. A. Reflection across the line x = 3 B.
Which shows this the equation in slope-intercept form?
A(r) is a function that gives area of a circle with radius r. It can be written in equation form as A(r)=3.14r to the secon dpower what is the value of A(4)