nerd125 nerd125
  • 04-03-2015
  • Mathematics
contestada

melinda bought 6 bowls for $13.20. what was the unit rate in dollars

Respuesta :

cooleos6644 cooleos6644
  • 04-03-2015
6
13.20
Divide by 6
1
2.2
Answer Link

Otras preguntas

A tourist being chased by an angry bear is running in a straight line toward his car at a speed of 4.00 m/s. The car is a distance d away. The bear is 37.2 m
Evaluate 14.3 + 8.2 x 30
how did Japan's feudal system impact society?
what is 6/7 - 2/5 please help
A large box of crayons holds 60crayons.There 10 crayons in each row how many rows are there ? What's the situation and the equation?
2(u+3v)=w-5u, what is u in terms of v and w
(3x-4)∧2=8 how do i solve this
what is 9/25 as a decimal terminating or repeating decimal
On a map, 1 inch represents 1,000 miles. If the area of a country is actually 16 million square miles, what is the area of the country’s representation on the
What is 3.100 in written form