Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

5. 45 lbs. of onions
cost $270. How much
would 25 lbs. cost?

5 45 lbs of onionscost 270 How muchwould 25 lbs cost class=

Respuesta :

manzaralamipp20
manzaralamipp20 manzaralamipp20
  • 02-05-2017
25 lbs cost is 1238.5321


Answer Link
taylorg593
taylorg593 taylorg593
  • 02-05-2017
The answer is $150
Divided 270 by 45
Multiplied 25 times that
Answer Link

Otras preguntas

Bethany sells roses and petunias.The expression 3r + 2.5p gives the cost(in dollars) of r roses and p petunias. What is the cost of 7 roses and 8 petunias
what does suggest mean
Why can offspring from the same parents appear different? crossing-over independent assortment randon segregation of chromosomes all of these
What has an x-intercept at 4 and a y-intercept at -2
What is the theme of the book Copper Sun by Sharon M. Draper?
Les plats de l’Afrique de l’Ouest sont souvent piquants: true or false
2 1/8 x+ 3/4 x+ 1/6 − 7/12 x+5 2/3
categories of emails recipients​
Help answer this please
Fredericka can make 65 percent of her shots from the free throw line if she shoots 75 times how many shoots can she expect to make