barbie312
barbie312 barbie312
  • 03-05-2017
  • Mathematics
contestada

Manuel bought 17 pounds of flour for $7. How many dollars did he spend per pound?

Manuel bought 17 pounds of flour for 7 How many dollars did he spend per pound class=

Respuesta :

jakeclauss17 jakeclauss17
  • 03-05-2017
.41 dollars a pound
.25 dollars an hour
Answer Link

Otras preguntas

In sexually reproduction, how many do the offspring compare to the parents?
Which attribute defines the file name for the specific image in an image tag??
What prevented East Germany from participating in the Marshall Plan, despite being offered economic assistance? A. a lack of support from West Germany B.the Sov
Which can you do to reduce the power consumption in your home? A Add more circuit breakers. B Wire more parallel circuits. C Replace 75-watt light bulbs with 4
In a pond, the pollution of water by human-made pollutants, such as oil and grease, can cause chemical, biological, and ecological changes. As plants begin to
Many schools have a dietician on staff.   Please select the best answer from the choices provided. T F
The artist used a variety of all of the following except
Ted is a single guy who’s living the good life. The spreadsheet below shows Ted’s cash flow for a month.
What is an essential step in closely reading fiction? *identifying the writing style of the author *keeping a journal of your interpretations *listing all of th
suppose you're adding 43 and 28 will you regroup? explain