leaaha01 leaaha01
  • 01-05-2014
  • Mathematics
contestada

a 40 pound box of apples costs $24. What. is the cost of 6 pounds of apples

Respuesta :

justice118 justice118
  • 01-05-2014
3.6, Because 24x6 = 144 Divided by 20 = 3.6
So 3.6 is the awnser
Answer Link

Otras preguntas

Can someone not just tell me the answer but how to do it pls!!!
Please help pls pls pls pls it’s due soon
2. Conjuga los siguientes verbos en presente continuo: Pedir, vestir, repetir, servir.
Suppose you have a 100 mhz cpu and a a/d converter with an 8 khz sampling rate. Samples of the a/d converter are 32-bits
ASAP PLS An angle measures 72.6° less than the measure of its complementary angle. What is the measure of each angle?
What is one time constant of a 4. 7 μf capacitor in series with a 22 kω resistor?
A tent has a triangular shaped net over the door. Jelena needs to sew a new net for the door. What is the minimum amount of material needed if the triangle has
Kevin is 4 times as old as Daniel and Kevin is also 6 years older than Daniel
PLEAASE SOMEONE HELP ME IM SO STUCK finish the table using the equation y= x/2
jon had 20 grapes an sally took 14 how many are left