jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 63+ )
Otras preguntas
Math homework due in 30 min
an economic system in which the market largely determines what products get produced, who gets them, and how the economy grows is a economy.
What does juxtapose mean?
Pedro has scores of 88, 85, 84, and 84 after four tests. What score must he make on his fifth test to have an average of 76 or greater?
solve the following problem. remember to round off the answer to the nearest whole number, because fractions of a drop are to be avoided when calculating iv dri
Determine whether the equation below has a one solutions, no solutions, or an infinite number of solutions. Afterwards, determine two values of x x that suppor
In psychology (a social science) if you wanted to use a primary source for an assignment, you would want to use a scholarly journal article that reported origin
Vicky has 12 clear crystals in her collection. She has c more colored than clear ones. Write an expression that shows the number of colored crystals VIcky has i
= sake of ings that scovered und - the wat water e problem elp them in of knowing ge-seeking. meanings of the sake of How did the Greeks solve the problem of th
Use a business directory to identify several nonprofit corporations in your area. What public service is each providing? Why do you think each is a public rathe