makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

write the following situation as a proportion, 10 sandwiches feed 8 kids, how many sandwices will feed 30 kids
porque el rey alfonso destierra al cid
What is the greatest area of a rectangle with a perimeter of 60cm? What is the length and width of this rectangle?
After reviewing your food log, what is a conclusion you can make about your food choices?
CH3CH₂OH + 0₂ → CO₂ + H₂O
supposed an individual has a body fat percentage of 17.5% and weighs 164 lbs. how many pounds of his weight is made up of fat? round your answer to the nearest
In the figure shown below, AC is parallel to DE with transversal BF Determine the values of x and y PLEASE SHOW WORK FOR THIS! x=_______ y=_______
write in slope intercept form 2y+x=1
Which of the following creates weather forecasts by processing data from a variety of weather stations? A. atmospheric pressure B. forecasting computer C. wind
More women have pet cats than men. •naturalistic observation O correlational studies O experimental O surveys O case studies