KeKeIsCoo4158 KeKeIsCoo4158
  • 01-10-2017
  • Mathematics
contestada

Lonnie ordered 12$ copies of the same book.h3 books cost 19$ each and the order has a 15$ charge.what is the total cost of Lonnie's order?

Respuesta :

DestinyBolty DestinyBolty
  • 02-10-2017
19 * 12 = 228

228 + 15 = $243

$243 is your answer
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-10-2017
First do 12 times 19 which is 228 and then add 15 which is 243 dollars
Answer Link

Otras preguntas

The pressure,p, of a gas varies inversely with its volume,v. Pressure is measured in units of pa. Suppose that a particular amount of a gas is initially at a pr
Simplify the rational expression state any excluded values
What ideals and principles would you be willing to go to war for
Given the function y-4=5/6(x-2), complete the table of values by entering the missing value. Table: X: -10 | -4 | -1 | ? ---------------------------- Y: -6
Abdul put gas in his car. He paid $18.32 for 8 gallons of gas. What is the unit price?
Should students be allowed to use cellphones in school? hook
Find a function in the form of y = f(x) for the parametric equation: x = 2t y = t² - 6t
The first person to propose that the scientific method could be applied to the study of social life was ________.
A man travelled 3/8 of his journey by a rail 1/4 by a taxi 1/8 by and the remaining 2km on foot what is the length of his total journey?
Resistant and Yielding A. Synonyms B. Antonyms C. Neither