boi35
boi35 boi35
  • 03-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is itb. Hdhdhdhdhfnd

What is itb Hdhdhdhdhfnd class=

Respuesta :

mongadonga
mongadonga mongadonga
  • 03-10-2017
All you need to do is find the rate of the cost. This means finding the cost of each liter. 
Brand A's rate is running at about $2.60 (16.99÷6.5)
Brand B's rate is running at about $1.25 (24.96÷20)

Brand B's laundry detergent costs less than Brand A's laundry detergent. Remember to vote me Brainliest if I helped you!
Answer Link

Otras preguntas

List the different packages of JDK in Java?​
By calling Old Ironsides the “eagle of the sea” in the poem’s second stanza, Holmes uses A. Hyperbole to exaggerate the importance of the ship to the United St
can anyone help me do this ​
When, in the course of human events, it becomes necessary for one people to dissolve the political bands which have connected them with another, and to assume a
This scatter plot shows the amount of tips earned and hours worked. Choose the statement that is best supported by the data in the scatter plot. Question 10 opt
1+1 get it right please i need the anser
Can y'all help me with my math problem please
How can the Federal Reserve use open market operations to influence the national economy?
Reflect the shape against the line x=4
Whats the Square root of 46?