blackqueen1029
blackqueen1029 blackqueen1029
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

strawberry candy cost 3¢ more than lollipops.

sarah pays 54¢ for 2 strawberry candies and 4 lollipops.

write an equation and solve for your variable.

Respuesta :

rfisher23nms
rfisher23nms rfisher23nms
  • 02-11-2017
The answer is 54 divided by 4
Answer Link

Otras preguntas

what is a biological study?
A team of horses helped bring supplies from the coast.
help asap will mark brainliest!!!!
I need help with this
What is Fermat’s Last Theorem?
**************** :-)
Suppose you had to decide between an apartment that costs $800/month for a month-to-month contract, or $650/month for an annual contract. The annual contract in
On Orca Beach, the high tide is 2 meters and only occurs at 12 a.m. and 12 p.m. The low tide is 0.8 meter and only occurs at 6 a.m. and 6 p.m. Which function mo
hi will mark brainliest, 30 pts in your own words, describe what the pythagorean theorem is and why we use it.
what does denotation mean​