reneeeee2795 reneeeee2795
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Taylor and Jesse are buying a magazine for $3.75 and a snack for $2.49. What is the total cost of the two items?

Respuesta :

Moonwalker7 Moonwalker7
  • 03-11-2017
3.75+2.49= $6.24

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

A ball is thrown upward. As it passes 5.0 m height it is traveling at 4.0 m/s up. What was its initial upward velocity?
17. Which element makes up the greatest % of the Earth's crust? a. potassium K b. sodium Na c. oxygen O d. hydrogen H e. silica
What number has 3 hundreds and 18 tens?
How did mercantilism increase the likelihood of conflicts between European powers
is water a mixture or substance​
find the ratio (small to large) of the perimeter and area​
5. How many mm are equal to 4.75 x 10-2 m?
How long should a thesis statement be? 1 sentence 2 sentences 3 sentences 4 sentences
The substances listed on the left of a chemical equation are the
Socratic Seminar Discussion Questions – Allegory of the Cave 1. Socrates says, “Consider then what being released from their bonds and cured of their ignorance