origelisamara
origelisamara origelisamara
  • 02-12-2017
  • Mathematics
contestada

Connor bought a pack of 4 notebooks for $8.20.What was the unit price

Respuesta :

nourahndaher
nourahndaher nourahndaher
  • 02-12-2017
8.20
------ = 2.05$/Notebooks
4
What I did I divided the price/ the notebook and found the answer 
Answer Link

Otras preguntas

the area of a rectangle is 54 cm. The length is 2 cm more than x and the width is 5 cm less than twice x. Slove for x. round your answer to the nearest whole nu
juanita has saved 35% of the money that she needs to buy a new bicycle. if she has saved $63, how much money does the bicycle cost?
The main idea that Madison addresses is why the US government
Donde...la Sala de class de la professor Williams
which traveler is known as the "great sage"
The United States Arctic National Wildlife Refuge is a large portion of Alaska that is protected from construction, which would affect the land and resources th
Allied countries known as ‘The Big Three’ that fought against Germany during the First World War?
Where do supporting details usually appear in an essay? a. In the topic sentence b. In the conclusion c. In the introduction d. In the body
3/7 reduce to the lowest form
if sin x = cos 54 degrees what is value x