winterrybaby winterrybaby
  • 04-01-2018
  • Mathematics
contestada

Leilani bought tomatoes that cost $0.84 per pound. She paid $3.36 for the tomatoes. How many pounds of tomatoes did she buy?

Respuesta :

JaredEkey
JaredEkey JaredEkey
  • 04-01-2018
She bought 4 pounds. All you have to do is simply divide
Answer Link
vandever
vandever vandever
  • 04-01-2018
4 pounds of tomatoes
Answer Link

Otras preguntas

what is the mass of 3.20x10^23 formula units of iron (III) oxide (Fe2O3)?
(6,11), (x, 15); slope =2 find x
A fireplace burn 6 same-sized logs in 3 hours. How many logs does the fireplace burn in 9 hours?
The are 425 apples in basket A and 381 apples in Basket B. How many apples are there in the two baskets?​
please help asap will mark brainlest!! please answer all five.. 1.What was an effect of the vagrancy laws passed in the South after the Civil War? a Some Africa
How did Charles Darwin use the concept of density dependent factors in his Theory of Evolution
What effect did this governor think the canal would have on NY state
A rectangle is 1 cm more than twice its width. Find the dimensions of the rectangle if it’s area is 45cm.
Which organization most fully protects owners from personal liabilities and is taxed separately? a. Partnership b. S Corp c. LLC d. C Corp
Which polynomial function has a leading coefficient of3 and roots -4, i, and 2, all with multiplicity 1?