mariahproctor6
mariahproctor6 mariahproctor6
  • 01-12-2015
  • Mathematics
contestada

$299 for 4 tires this is unit rate i don't get this please help me

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2015
Well first I think you need to divided 
Answer Link
TortureMan
TortureMan TortureMan
  • 01-12-2015
Unit rate is when there is the price for one object, which means that each tire costs $74.75 for when the price is $299 or $75 if the price would round up to $300
Answer Link

Otras preguntas

In a 3rd grade PE class, 3/4 of all of the boys are paired to 4/5 of all of the girls for a game on the playground. Each pair consists of one girl and one boy.
The steroid hormone secreted by the adrenal cortex, which stimulates salt reabsorption in the kidneys is ________.
which one of these rhetorical devices is used here
How could you increase the kinetic Energy of an object without changing its mass or gravity? *
PLS HELP Q1: Describe the pattern in the table:
What is the purpose of the Subtotal feature? summarizes data for analysis copies the headings to the Clipboard performs calculations groups data by levels
How many days of travel were saved by taking a boat on the Erie Canal from Albany to Buffalo? _1820/1850
What is the correct answer NEED IT ASAP PLEASE​
i need help on all the questions shown on the picture plss
How did greeks and romans write? answers commonlit.