HaileyNicole56 HaileyNicole56
  • 02-12-2015
  • Mathematics
contestada

If a school bought 1,000 erasers as part of an order for supplies. The total cost of the erasers was $30. What was the cost for 1 eraser?

Respuesta :

DoublexD DoublexD
  • 02-12-2015
The cost of 1000 erasers was 30$, then one eraser would be 30/1000=0.03$
Answer Link

Otras preguntas

The home you selected to buy is worth $924999. While the assessed value of your home may not be this same amount, you can estimate your annual property taxes us
What was NOT part of the renaissance? A The great rebirth of art, literature, and learning in the 14th, 15th, and 16th centuries B The birth of humanism C A fes
A student reads that propane gas is the main source of energy for outdoor grills. Propane gas is made up of carbon and hydrogen atoms. Propane has stored ____ e
Determine if the table shows a proportional relationship. x 36.5 23.2 63.3 y 18.25 11.6 21.1 Yes, it is proportional because the ratios for y over x are all
If he ...... the game with us , we will win . He is very clever. a:play b:has played c:played d:had played
find the surface Area of a cylinder with a base radius of 6 feet and a height of 8 feet. Write your answer in terms of pi, and be sure to include the correct un
What are organelles surrounded by ?
Farzana and Jo are building a wall. Farzana uses 39 stones and Jo uses 45 stones.Then patch the dog knocks out of 10 stones. how many stones are left in the wal
X+5/2x-8 x 5x^2-5x-30/10x^2+70x+100
What comic section is represented? Explain