GrachtaShova
GrachtaShova GrachtaShova
  • 03-12-2015
  • Geography
contestada

Grace bought 4.5 pounds of fish that cost $4.98 per pound. how much did she pay for fish?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2015
4.98 times 4.5
which is 22.41.
Make sure to label!
Grace paid $22.41.
Answer Link

Otras preguntas

Volleyball was orginally called:
Simplify the expression 8x-5-x+4
What is the difference between "less than" and "is less than" ?
Marlena spends a total of $58 at the Barnes and Noble. She purchases 4 books of equal price and spends an additional $4 on sales tax. Write an equation to find,
Which of the following is NOT a branch of Islam?
JT and JL are the same ray.
What is the correct prefix for 5? A. Deca- B. Penta- C. Tetra- D. Hexa-
Which statement best completes the diagram on the process for amending the US Constitution?
Which of the following is an example of an overly broad reference? A. Developing nutritious eating habits early in life greatly reduces health complications lat
A politician says that the U.S. government does not have the right to pass laws to protect citizens. Which phrase from the Preamble to the U.S. Constitution rej