Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 87+ )
Otras preguntas
Read the passage and answer the question below. Typically when authors write, they have a point of view or a perspective that they are writing from, and everybo
As of 2007, the estimated population of India was over 1.1 billion, while that of Japan was 127 million. Which statement BEST explains a comparison of the popul
what does gildor say to Frodo about advice
What does the dialogue in this passage foreshadow? 1 .People will be sad upon hearing the news of Mercutio’s death. 2.Mercutio will go to heaven. 3.Mercutio’s
If the Federal Reserve sells a Treasury bond to a bank, what will be the effect on the interest rate the bank charges its customers for a loan? A.The interest
Which of the following describes a community. A. a lifeless desert of rocks, sand, and high temperatures. B. a hole in which a ground squirrel lives C. a fores
HELLO PLEASE HELP ME OUT!!!! I WILL GIVE BRAINLIEST MARK IF 2 PPL ANSWER For years, China had enjoyed a favorable balance of trade with foreign nations. But the
The nurse explains leopold's maneuvers to a pregnant client. for which purposes are these maneuvers performed? select all that apply.
How is the carbon atom is transferred between molecules
The 1956 Georgia State Flag was a controversial flag that flew over Georgia from 1956-2001. Why was it a controversial flag? a. the flag's colors do not reflec