holdyngarrettozce8t holdyngarrettozce8t
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

A 1 1/2-pound piece of turkey costs $7.98. A 6-ounce package of the same sliced turkey costs $2.49. What is the difference in price per 3-ounce serving?

Respuesta :

laylaadak2005
laylaadak2005 laylaadak2005
  • 08-03-2018
I got $14.72. Hopefully this helped. Btw, I'm sorry that this question was answered so many days after it was asked. 
Answer Link

Otras preguntas

How Did the Ancient Chinese Measure Time?
What is the correct adjective order for Delicious and Cheap?? Please answer Thank You
A forester is making a gasoline-oil mixture for a chainsaw engine. The forester has 2 gallons of a mixture that is 29 parts gasoline and 1 part oil. How many ga
right triangle has an angle whose measure is 35 degrees what is the measure of the third angle in Triangle
What policies did Barack want to introduce?
How does inertia affect a person who is not wearing a seatbelt during a collision?
The horizontal line that separates the numerator and the denominator is called the dividend.
Personal narratives are most beneficial to which type of persuasive speech
The seventh term of the sequence -2, -6, -10, -14, ... is _____. -26 -24 -22 -20
What does endocrinology mean?