cair3325 cair3325
  • 02-03-2018
  • Mathematics
contestada

If you buy 3 packs of pop for $12 how much should you sell each pop for

Respuesta :

dannielle
dannielle dannielle
  • 02-03-2018
12$:3 =4 $ cost each pack
Answer Link

Otras preguntas

Which of these has a y-intercept of (0,7)? Is it (A) f(x)=7(x-1)(x+5) (B) f(x)=3x(x-7) (C) f(x)=xx+2x+7
True or False Feudalism originated after Charlemagne's death. True False
Read this sentence. Around the winter holidays, store owners keep longer hours, because they know holiday shoppers bring in extra money. How should this sentenc
Suppose you write a book. The printer charges $4 per book to print it, and you spend $5500 on advertising. You sell the book for $15 a copy. How many copies mus
Which strategy is the best way to improve clarity in a wordy sentence? A)Use fewer powerful words. B)Avoid using adverbs. C)Eliminate redundancies. D)Use more m
Find the slope of 3x-4y-7=0
Robert is replacing sod in two square shaped areas of his backyard. One side of the first area is 7.5 feet. One side of the other area is 5.7 feet. The sod cost
Generally speaking, the ______ articles and amendments are listed first. most important most revised most challenged most basic
Does your body have more immovable or movable joints? ? Why
What is the main theme of this sonnet? A. the grief for loved ones killed in war B. the futility and waste of human life in war C. the mixed feelings of victori