Tracy2k Tracy2k
  • 01-02-2016
  • Mathematics
contestada

You sign up for 13 weeks of swim lessons. The total cost is 325$. What is the cost per week?

Respuesta :

dioriab97
dioriab97 dioriab97
  • 01-02-2016
325 divided by 13 = 25 and to check your answer. 25 * 13 = 325 So the answer is 25 :) Hope i helped 
Answer Link

Otras preguntas

the teacher walked down the (aisle/isle) between the rows of desk
at what point in sperm production do you hypothesize that loss of the testis-blood barrier would have an immunological effect on sperm production?
Which two industries are important to South Korea’s economy?a. computers and chemicalsb. shipbuilding and electronicsc. processed foods and irond. steel and sil
Will give brainliest
The exchange of factors of production for income occurs in the market.
.−3(4x + 3) + 4(6x + 1) = 43 What is the solution?
Why do ve need to add movies in our slide?
NEED HELP ASAP Evaluate the expression when g = 3. 4g
Put the following numbers in order on the number line below. 1/2 1 1/2 3/5 1/4 1 3/4 1 1/4 7/8
Please help, I will give brainly if correct! ***Pls provide source if possible, thank you!*** How did Latin American relations with the United States change aft