AriannaBunnyB
AriannaBunnyB
04-04-2018
Mathematics
contestada
Help with 44 please and show work
Respuesta :
Аноним
Аноним
04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 31+ )
Otras preguntas
The diseases ringworm and athlete's foot are caused by a. bacteria. b. parasitic worms. c. fungi. d. viruses.
The Committees of Correspondence were organized by Samuel Adams. a. True b. False
Which of the following conditions may occur if a person often abruptly stops an intense cardio workout without cooling down? A. Hypertension and diabetes B. An
Which intaglio technique involves the use of a material called "ground" to create lines?
Which of the following words is the best close-up word? A. Plant B. Vegetable C. Food D. Zucchini
As you mature, your _____ will begin to take shape. potential selfishness attitudes and values frustrations none of the above
The hormone that signals your cells to remove sugar from the bloodstream is A. insulin. B. glucose. C. diabetes. D. the pancreas.
BRAINIEST ANSWER machine that cost £35,000 is operated 8 hours a day in a 5-day week but one hour each day is used for test purposes. For use of the machine t
Loans given to families or individuals to purchase homes are called: A. demand loans B. lines of credit C. mortgage loans D. construction loans
There aren't 6 risks with any yoga positions or forms. a. True b. False